Authority Nedir?

Authority Nedir?

Authority, eski adıyla SEOMoz yeni adıyla Moz isimli SEO şirketinin yapmış olduğu teste verilen isimdir. Moz'un Authority ölçümü yapmak için geliştirilmiş aracı gelen linkler, giden linkler, site yaşı ve daha birçok SEO nazarında önemli sayılan faktörü göz önünde tutarak web sitenize bir tarama işlemi gerçekleştiriyor. Bu tarama işleminin sonucunda da 100 üzerinden bir puan dilimi vererek web sitenizin hem genel durumu hem de SEO durumu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

Özellikle SEO çalışmalarında link alımı ve tanıtım yazısı gibi alımlar sırasında kullanabileceğiniz bu araç sayesinde web sitesinin hem geçmişi hem de SEO durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve daha kaliteli web sitelerine yönelerek alımlar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Herhangi bir sitenin Domain Authority ve Page Authority gibi puanlarını öğrenmek için https://www.heywhois.com/domain-analysis/ linkini ziyaret edebilirsiniz. Web sitesinin adını yazdıktan sonra saniyeler içerisinde Moz'un aracı analizini bitirecek ve size sonuçları gösterecektir.


14/08/2020 18:32
Authority, Authority nedir